Su Savaşçıları

Her ay bir kişinin suya erişmesini sağla

Her ay bir kişinin suya erişmesini sağla

 Su, yaşayan her varlık için hayati öneme sahip. Ancak dünyada aşırı yoksul 800 Milyon kişi temiz suya ulaşamıyor. Bu, Türkiye’nin 10 katı büyüklüğünde bir nüfus.

Bu nüfusun büyük çoğunluğu Asya ve Afrika’daki kırsal bölgelerde yaşıyor ve çoğu zaman dere, göl gibi kaynaklardan aldıkları, temiz bile olmayan su için saatlerce yürümek zorunda kalıyor. Çoğunlukla kadın ve çocuklar tarafından, çıplak ayaklarla, yapılan su taşıma yolculuğu onlarca tehlikeyi içinde barındırıyor. Yabani hayvanların saldırısı, hamile kadınların bebeklerini kaybetme riski ve tecavüz bunlardan sadece birkaçı. Çocuklar, okula ayıracakları zamanı su yolculuğunda geçirmek zorunda kaldıkları için kendilerine gelecek kuramıyorlar. Salgın hastalıklar zaten yoksul olan bu insanları esir alıyor. Aileler su yokluğundan ötürü tarım yapamıyor, kendilerine yetecek gıdayı üretemiyorlar. Kendilerini açlık ve yoksulluk döngüsünden kurtaramıyorlar. Kirli su, dünyadaki tüm savaşlardan ve şiddetten daha fazla can alıyor. Bu can kayıplarının %43’ ü 5 yaş altındaki çocuklar. Ancak bu durumdaki bir köyde bir su projesi yaptığımızda her şey bir anda dönüşmeye başlıyor. Evlerinin önündeki ve okullarındaki çeşmelerden günde 12 saat temiz suya kavuşan halk; sağlığına kavuşuyor, tarıma başlıyor, kız çocukları özel günlerinde eğitimlerine ara vermek zorunda kalmıyor. Kısacası su, her şeyi dönüştürüyor. 

Dilediğin miktarda yapacağın bağışınla daha fazla insana ulaşmamızı sağlayabilirsin. Her ay yapacağın 120 TL'lik bağış,  yeni bir insanın yaşam boyu temiz suya kavuşması demek. Böylece desteklediğin kişilerin daha sağlıklı bir hayata ve eğitime ulaşmasına destek olabilirsin. 

Bağış Yap
Sevdiklerin veya Kendi Adına Su Kuyusu Yaptır

Afrika'da temiz suya erişemeyen köylerde, isim verebileceğin su kuyulu çeşme yaptırabilirsin. Çeşmeni 9 - 12 ay içinde tamamlayıp fotoğraflarını, videolarını, koordinatlarını göndereceğiz.

Çeşme Yaptır
Dilediğin Kadar Destek Ol

Dilediğin miktarda yapacağın düzenli veya tek seferlik bağışla Afrika'daki insanların suya kavuşmasına destek olabilirsin. Yapacağın her 120 TL bağış, yeni bir insanın suya ulaşması anlamına geliyor.

Destek Ol
Atıl Bir Su Kuyusu Islah Ettir

Atıl kalmış su kuyularını tekrar kullanılabilir duruma getiriyoruz. Maliyeti 7000 TL olan su kuyusu ıslahı ile unutulmuş coğrafyalardaki insanların tekrar temiz suya erişimini sağlayabilirsin.

Islah Ettir
Sevdiklerin veya Kendi Adına Sertifika Al

İyilik sertifikaları ile özel günlerde sevdikleriniz adına düzenleyeceğimiz sertifikanızı alırken Afrika'daki çocukların hayatına dokunabilirsin. Dijital iyilik sertifikanı anında e-postana göndereceğiz.

Sertifika Al

BİZİMLE BİR SU PROJESİ YAPTIR

Herkesin temiz suya erişebildiği bir yeryüzü mümkün. Sen de desteklerinle Su Savaşçıları'na katıl.


Bağış Yap